STIEBEL ELTRON

ohrievače vody | tepelné čerpadlá | rekupeácie

ZÁRUČNÝ A POZÁRUČNÝ SERVIS

Sme autorizovaný servisný partner STIEBEL ELTRON ponúkajúci komplexné služby

v súlade s najvyššími kvalitatívnymi štandardami spoločnosti.

OHRIEVAČE VODY

dlhoročná slovenská tradícia výroby

špičkových zásobníkových ohrievačov vody

stiebel-eltron_prietokovy-ohrievac-vody
STIEBEL ELTRON DHB-E 27 LCD

Prietokové ohrievače vody

Malolitrážne ohrievače vody

STIEBEL ELTRON ESH 10 U-P PLUS MALÝ ELEKTRICKÝ OHRIEVAČ VODY POD UMÝVADLO, 10 L
STIEBEL ELTRON ESH 10 U-P PLUS
STIEBEL ELTRON PSH 120 Trend
STIEBEL ELTRON PSH 120 Trend

Veľkolitrážne ohrievače vody

Hybridné ohrievače vody

STIEBEL ELTRON - SHP-A 220 Plus-heatpump
STIEBEL ELTRON SHP-A 220 Plus
bojlerservis premium stiebel eltron partner
bojlerservis - PREMIUM PARTNER - STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON SERVIS

TEPELNÉ ČERPADLÁ

STIEBEL ELTRON vám poskytne nielen inteligentné produkty,

ale aj prvotriedne SERVISNÉ SLUŽBY.

Môžete sa spoľahnúť na našu zodpovednosť,

rešpekt aj výnimočnú zákaznícku podporu.

vykurovanie a chladenie

Tepelné čerpadlo 

premieňa energiu nahromadenú vo vzduchu, zemi a vode na vykurovacie teplo. No nielen to – v letných mesiacoch zabezpečia tieto zariadenia naviac aj príjemne chladenie vo vašej domácnosti a v kombinácii so zásobníkom aj ohrev teplej vody.

Energia naakumulovaná v týchto troch elementoch je pre nás permanentne k dispozícii.

STIEBEL ELTRON ponúka vysoko účinné tepelné čerpadlá pre každú domácnosť a každú situáciu z hľadiska dostupného miesta – či už ide o novostavbu alebo rekonštrukciu, vnútornú alebo vonkajšiu inštaláciu.

STIEBEL ELTRON vzduch voda

Tepelné čerpadlá vzduch-voda

pracujú s energiou z okolitého vzduchu. Vzduch zohriaty slnkom je dostupný všade. Keď je potrebná väčšina vykurovacieho tepla – v zime – je vzduch ako zdroj tepla najchladnejší. Tepelné čerpadlá vzduch-voda však dokážu aj pri teplote vonkajšieho vzduchu -20 °C stále odobrať dostatok energie na vykurovaciu prevádzku. Výhodou je jednoduchá inštalácia tepelného čerpadla vzduch-voda, keďže odpadávajú rozsiahle zemné práce alebo vŕtanie studne.

STIEBEL ELTRON zem voda

Tepelné čerpadlá zem-voda

efektívne využívajú zemské teplo naakumulované v zemnom podloží od slnečného žiarenia. Tepelné čerpadlá zem-voda absorbujú teplo z pôdy prostredníctvom podzemných potrubí, cez ktoré preteká ekologická zmes soľanky. Táto zmes nezamŕza a odvádza zachytené teplo k výparníku tepelného čerpadla. Sú ideálnou voľbou pre rodinné domy s vhodným pozemkom. Energiu z pôdy tepelné čerpadlo odoberá pomocou vertikálneho vrtu alebo zemného plošného kolektoru.

STIEBEL ELTRON voda-voda

Tepelné čerpadlá voda-voda

So stanicou podzemnej vody GWS vedia naše tepelné čerpadlá zem-voda využiť ako zdroj energie aj podzemnú vodu. Tepelné čerpadlo voda-voda je vlastne len iné použitie systému zem-voda, pri ktorom energiu odoberáme z nejakého zdroja vody. Môže ním byť napríklad studňa alebo povrchový vodný tok, t.j. potok, rieka, veľký rybník alebo jazero. Spotreba vody pre vykurovanie je však veľká, musíme počítať najmenej s 0,3m3/hod na 1 kW tepelnej straty domu. Pri bežnom rodinnom dome ide o 2 až 5 m3/hod.

Spoznajte výhody tepelného čerpadla typu monoblok

  • Tepelné čerpadlá typu monoblok sa vyrábajú a montujú ako celok v továrni. Všetky komponenty, ako ventilátor, výparník, kompresor, expanzný ventil a kondenzátor, sú súčasťou jedného kompaktného zariadenia.
  • Počas výroby sa uskutočňujú aj všetky pripojenia chladiaceho systému vo vnútri čerpadla, ktoré obsahujú chladiaci plyn. Termodynamický systém je naplnený chladiacim plynom, potom je pevne hermeticky uzavretý a dôkladne testovaný.
  • Vysokoúčinné tepelné čerpadlá STIEBEL ELTRON typu monoblok využívajú na vykurovanie vášho domova bezplatnú prírodnú energiu zo vzduchu.
  • Tepelné čerpadlo typu monoblok zabezpečuje nielen prípravu teplej úžitkovej vody a vykurovanie vášho domu, ale aj chladenie počas horúcich letných dní.
  • Vďaka minimálnym hladinám hluku sa toto čerpadlo dá používať aj v úzkych priestoroch medzi budovami.
  •  
STIEBEL ELTRON HPA-O 13C PREMIUM inštalácia
STIEBEL ELTRON HPA-O C Premium

Vykurovanie aj chladenie

Toto tepelné čerpadlo vzduch-voda vám poskytuje nielen vykurovanie a prípravu teplej vody ale aj v letných mesiacoch sa zároveň postará o chladenie.

Zariadenie dosahuje aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách až do -25 °C vysoké teploty na vstupe pre príjemné teplo v miestnosti a vysoký komfort. 

Invertorová technológia Vám tak ponúka cenné služby bez ohľadu na to, či staviate novostavbu alebo rekonštruujete starý dom.

Vysoká účinnosť a nízke náklady

Tepelné čerpadlo so špičkovým vybavením vám zaručí, že vo svojej domácnosti budete mať vždy dostatočnú zásobu teplej vody.

Okrem toho disponuje zariadenie aj funkciou chladenia.Vďaka tomu môžete sebe i svojej rodine dopriať pocit osvieženia počas horúcich letných dní.

stiebel-eltron-hpa-o-8-cs-plus instal
STIEBEL ELTRON HPA-O CS Plus

SYSTÉMOVÁ TECHNIKA

Pre úspešnú spoluprácu je dôležité

mať po svojom boku silného a kompetentného partnera, iba tak je možné podľa nášho názoru zaručiť excelentnú kvalitu a vysokú spokojnosť našich zákazníkov.

Keďže výrobky Stiebel Eltron plnia dôležité funkcie v rámci oblasti technických zariadení budov, je v prípade akýchkoľvek problémov rozhodujúce rýchle a čo najjednoduchšie riešenie.

Často kladené otázky

odpovede na tie najčastejšie kladené otázky

V prevádzke máme tepelné čerpadlá, ktoré sú staršie ako 25 rokov. Viac než dvadsaťročné sledovanie týchto systémov v rodinných domoch a priemyselných aplikáciách ukazuje, že pri dobre nainštalovanom tepelnom čerpadle a pravidelnom servisovaní dosahuje životnosť kompresora 50-tisíc až 80-tisíc prevádzkových hodín, čo je viac ako 20 rokov prevádzky.

Samozrejme! Moderné tepelné čerpadlá vzduch-voda dodávajú dostatok tepla aj pri teplote vonkajšieho vzduchu -25 °C. Do teploty cca -7 °C až -10 °C zabezpečuje teplo kompresor, pri nižších teplotách mu pomáha vstavaný elektrokotol.

Zariadenie sa dimenzuje tak, aby spotreba elektrokotla dosahovala okolo 5 % (prakticky 0 až 10 %) spotreby elektriny na vykurovanie a prípravu teplej vody. Keďže prikurujeme elektrinou, tento spôsob prevádzky nazývame monoenergetický.

Tepelným čerpadlám vyhovujú najmä nízkoteplotné plošné vykurovacie systémy – môžu byť buď podlahové, stropné, alebo stenové s projektovanými teplotami vykurovacej vody 30 – 40 °C. Pri využití týchto systémov dosahujú tepelné čerpadlá najvyšší vykurovací faktor, a tým aj veľmi nízku spotrebu elektriny.

Tepelné čerpadlá od STIEBEL ELTRON však fungujú účinne aj pri využití konvekčného vykurovacieho systému (vykurovacích telies). Špecifické modely totiž dosahujú teplotu vykurovacej vody 60 °C až 65 °C.

Ide o funkčné riešenia do zatepleného rekonštruovaného domu, pri ktorom je zvyčajne potrebná teplota vykurovacej vody do 60 °C.

Tepelné čerpadlo pracuje pri vykurovaní opačne ako chladnička, odoberá nízkopotenciálne teplo z okolitého prostredia a premieňa ho na teplo s vyšším potenciálom, ktoré je využiteľné na vykurovanie alebo ohrev vody.

Pri chladení sa systém otáča.

Tepelné čerpadlo, rovnako ako chladnička, odoberá teplo zvnútra a odovzdáva ho do okolia. Chladná kvapalina prúdi rúrkami, ochladí plochu podlahovky, steny alebo stropu a vďaka tomu sa potom vychladí celá miestnosť.

Tepelné čerpadlá dokážu chladiť v dvoch režimoch – pasívnom a aktívnom.

 

Pasívne chladenie:

Pasívny režim chladenia je možný len pri tepelných čerpadlách voda-voda a zem-voda. Pri pasívnom chladení sa nízka teplota podzemnej vody alebo zeme prenáša výmenníkom tepla prostredníctvom obehového čerpadla na vykurovací systém.

Kompresor tepelného čerpadla sa neaktivuje, tepelné čerpadlo zostane „pasívne“. Takéto chladenie je prakticky zadarmo.

 

Aktívne chladenie:

Aktívne chladenie je možné využiť pri všetkých troch typoch tepelného čerpadla (vzduch-voda, voda-voda, zem-voda). Pri aktívnom režime chladenia zapájame do procesu kompresor.

Kompresor sa aktivuje, tepelné čerpadlo je „aktívne“.

Tepelné čerpadlá sú jedným z najekologickejších zariadení určených na vykurovanie. Z jednej kilowatthodiny elektrickej energie pre kompresor vytvorí tepelné čerpadlo štyri a viac kilowatthodín energie pre vykurovanie – pomer, ktorý jasne znázorňuje, aké finančné a ekologické možnosti ponúka technológia tepelných čerpadiel.

Pre úspešnú spoluprácu je dôležité mať po svojom boku silného a kompetentného partnera,

iba tak je možné podľa nášho názoru zaručiť excelentnú kvalitu a vysokú spokojnosť našich zákazníkov. Keďže naše výrobky plnia dôležité funkcie v rámci oblasti technických zariadení budov, je v prípade akýchkoľvek problémov rozhodujúce rýchle a čo najjednoduchšie riešenie.

Zdravý vzduch bez mrhania energie

Zabezpečte si pravidelný prísun čerstvého vzduchu.

Spoznajte nami servisované vetracie jednotky STIEBEL ELTRON.

Rekuperácia je viac ako len výmena vzduchu

Optimálna vlhkosť vzduchu, príjemné prúdenie vzduchu (bez prievanu), odporúčaná čistota vzduchu a primeraná teplota.

Vzduch v miestnosti, v ktorej sa má človek cítiť dobre, musí spĺňať mnoho parametrov.

Pozrime sa spoločne na to, ktoré to sú.

Aké zdravotné benefity vám zabezpečí rekuperácia?

Kýchanie, dýchavičnosť, slziace oči, zdurené sliznice – symptómy alergie či astma sú vysiľujúce a často veľmi nepríjemné. Väčšina alergikov či astmatikov často ani nevie, že rekuperačné jednotky môžu ich ťažkosti zmierniť.

Rekuperačné jednotky znižujú nebezpečenstvo tvorby plesní, ktoré sa podieľajú na vzniku alergií či astmy. Okrem toho možno pomocou špeciálnych filtrov znížiť koncentráciu peľu až o 95%. Pravidelná výmena vzduchu navyše znižuje rozmnožovanie roztočov, ktorí sú často ďalšími spúšťačmi alergií.

Infekčné vírusy sú ako súčasť tzv. aerosólov vo vzduchu všade okolo nás. Ak nedochádza k vetraniu a vzduch v miestnosti sa neobmieňa, vírusy zostávajú vo vzduchu oveľa dlhšie a ľahšie sa množia ako pri pravidelnom vetraní. Rekuperačné jednotky teda zabezpečujú pre zdravie prospešnú výmenu vzduchu. Vydýchaný vzduch vďaka nim prúdi von a čerstvý vzduch dovnútra. Tým sa výrazne líšia od klimatizačných jednotiek, ktoré vzduch síce ochladzujú, ale k jeho obmene nedochádza.

základná funkcia rekuperácie STIEBEL ELTRON
STIEBEL ELTRON

Zo zdravotného hľadiska nehrá úlohu, či pre vetranie zvolíte lokálnu alebo centrálnu rekuperačnú jednotku.

Rozhodujúca je trieda použitých filtrov a dostatočná výmena vzduchu.

Filtre rekuperačných jednotiek znižujú koncentráciu peľu v domácnostiach až o 95%.

stiebel-eltron-centralna Vetracia jednotka VRC-W 400-lwz-180 enthalpie
Vetracia jednotka VRC-W 400

Centrálne
rekuperačné jednotky

Pri centrálnom vetracom systéme je rekuperačná jednotka umiestnená v technickej miestnosti a vzduch sa distribuuje potrubnými rozvodmi.

Veľkou výhodou je rovnomerný komfort čerstvého vzduchu po celej obytnej ploche. Energia získaná z odvádzaného vzduchu sa dá použiť na zohriatie privádzaného vzduchu.

V krížovom protiprúdovom výmenníku tepla prebieha rekuperácia tepla, ktorá prevedie až 94% tepla odvádzaného vzduchu na privádzaný vzduch.

Aby sa zabránilo znečisteniu zariadenia a kanálov, ako aj kvôli ochrane prípadných alergikov pred prachom a peľom sa vonkajší vzduch filtruje.

Na tento účel slúžia filtre s rôznou kvalitou.

Centrálne zariadenia na privádzanie a odvádzanie vzduchu zabezpečia veľmi vysoký komfort bývania.

Lokálne (decentrálne) rekuperačné jednotky

Decentrálny vetrací systém je druhou možnosťou bez potrubných rozvodov, keď sú jednotlivé rekuperačné jednotky osadené v obvodovej stene.

V prípade decentrálneho vetrania obytných priestorov s rekuperáciou tepla sa v každej miestnosti, ktorá sa má vetrať alebo odvetrávať, nainštaluje na vonkajšiu stenu samostatné zariadenie.

Riešenia na báze lokálnej rekuperácie sú ideálnou voľbou pri rekonštrukciách alebo lokálnych problémoch s vlhkosťou, ale svoje využitie nájdu aj v novostavbách.

Náklady na inštaláciu sú spravidla nízke. Jednotlivé zariadenia sa v kritických miestnostiach z hľadiska vlhkosti, ako je kúpeľňa a kuchyňa, nezávisle od seba postarajú o odvádzanie vzduchu.

V spojení s ďalším zariadením môžu zabezpečiť dobré prevzdušnenie v celom obytnom priestore. Vlastné senzory pritom riadia zariadenia v závislosti od vlhkosti okolitého vzduchu.

 
 
STIEBEL ELTRON VLR trend livingroom installation
Vetracia jednotka VLR 70 L Trend

AUTORIZOVANÝ
SERVISNÝ PARTNER

Pomôžeme vám rýchlo a bez komplikácii, ponúkame komplexné služby v súlade s najvyššími kvalitatívnymi štandardami spoločnosti STIEBEL ELTRON, pričom našim hlavným cieľom je spokojnosť zákazníka.

Dovidenia vlhkosť, vitaj čerstvý vzduch!

Spokojnosť najrýchlejšou cestou

Vedeli ste, že traja ľudia žijúci v jednej domácnosti 

vyprodukujú okolo 10 litrov vlhkosti?

Aby ste vlhkosť „vyvetrali“, používajte pravidlo:

Vetrajte minimálne štyrikrát denne počas 5 minút.

Spájame inovatívnosť a túžbu po poznaní

Už od roku 1924 reprezentuje značku STIEBEL ELTRON technologická vyspelosť,

kvalita, inovácia, spoľahlivosť a blízky kontakt so zákazníkom.

STIEBEL ELTRON SLOVENSKO

Scroll to Top